Nieuws

Risi­co’s zo veel moge­lijk uit­ge­slo­ten: kerst­boom in Kort­rijk ste­vig vastgemaakt

Kerstboom kortrijk

Op de Grote Markt van Kortrijk is de kerstboom geplaatst voor de eindejaarsperiode. De boom van bijna dertien meter hoog is gerooid in Deerlijk, en op het marktplein gezet. De stad laat qua veiligheid niets aan het toeval over. Vorig jaar kwam in Oudenaarde een vrouw om toen een kerstboom omviel, in Kortrijk willen ze dat vooral voorkomen.

"Net na de plaatsing werd de kerstboom al onderworpen aan een veiligheids- en stabiliteitscontrole. Hij staat stevig verankerd in een 1,2 meter diepe betonkoker en is op vier plaatsen vastgezet met een betonblok van telkens 1.200kg tegengewicht. Bovendien zijn extra gekeurde spanbanden met een trekkracht van 10.000 kg toegevoegd. Dit maakt dat de kerstboom bestand is tegen hoge windsnelheden."

De stad belooft ook dat ze de weersvoorspellingen nauwgezet zullen opvolgen, en desnoods de Grote Markt gedeeltelijk kunnen ontruimen mocht dat nodig zijn.

De redactie