Nieuws

Pro­vin­cie blijft Mug-heli financieren

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De voorbije dagen verschenen er berichten dat de MUG-helikopter West-Vlaanderen in zijn voorbestaan bedreigd is door de stopzetting van de provinciale subsidies.

Daarop heeft Dirk De fauw, voorzitter van het AZ St. Jan, onmiddellijk contact opgenomen met gedeputeerde Guido Decorte om dit aan te kaarten. Hij bevestigde dat de Provincie zijn vroegere engagementen wel verder zal respecteren en opnieuw 110.000 euro zal uittrekken.

Dirk De fauw is meer dan verheugd dat de Provincie is ingegaan op de vraag om de MUG-heli verder financieel te ondersteunen.

Dirk De fauw: “Onze MUG-heli, met basis in Brugge, redt gemiddeld 40 extra levens per jaar. De actieradius is indrukwekkend, de helikopter dekt van zonsopgang tot zonsondergang 2 miljoen mensen en rukt gemiddeld 700 keer per jaar uit. Met het alsmaar dichtslibbend verkeer is de helikopter soms het enige en noodzakelijke reddingsmiddel. Met deze bijdrage van de Provincie zijn we terug een stap in de goede richting. Deze financiering, is naast de financiering via meerdere West- en Oost-Vlaamse gemeenten alsook kleine en grote privésponsors zoals Artes, meer dan noodzakelijk. We hopen dat de federale overheid ook eindelijk haar langverwachte bijdrage zal leveren. Want de jaarlijkse kostprijs van de MUG-helikopter is bescheiden als we het levensreddend element in kaart brengen: 40 extra levens per jaar. Ook het AZ St. Jan levert een grote bijdrage: de medische crew en het medisch materiaal wordt gratis ter beschikking gesteld door het AZ St.-Jan”.

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?