Nieuws

Oos­ten­de blikt terug op geslaag­de kerst­va­kan­tie: 9% meer over­nach­tin­gen dan vorig jaar

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Ondanks het mindere weer blikt de stad Oostende tevreden terug op de kerstvakantie. In de eerste week van de kerstvakantie bleven gemiddeld 20.000 bezoekers overnachten in de stad aan zee, met een piek van 30.000 op oudejaarsdag. Dat zijn er negen procent meer dan dezelfde periode vorig jaar.

Start Ensorjaar en winteraanbod

Een reden voor die stijging vindt de stad zelf in de start van het ensorjaar en in het vernieuwde winteraanbod met een nieuwe kerstmarkt op het Wapenplein. Opvallend is ook de stijging van 12 procent bij de internationale toeristen, waar de start van het Ensorjaar vermoedelijk zijn steentje toe bijdraagt.

"Het is voor ons heel belangrijk dat we in de winter echt kunnen uitpakken met een aanbod voor iedereen en die geslaagde mix is vandaag nog maar eens bewezen."

Burgemeester Bart Tommelein

Dit weekend nieuwjaarsduik

Komend weekend sluit de nieuwjaarsduik de kerstvakantie ook af met naar verwachting 4.000 deelnemers op basis van de huidige ticketverkoop, dat zijn 1.000 deelnemers meer dan vorig jaar.

Bart Coopman