Nieuws

E403 in Moor­se­le weer vrij na onge­val van gis­te­ren met vracht­wa­gen die aan brug hapert

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De brug over de snelweg E403 in Moorsele bij Wevelgem is zwaar beschadigd, na een incident gisteravond. De laadbak van een vrachtwagen is daar blijven haperen onderaan de brug. De snelweg was daardoor afgesloten tot vanmorgen. Over de brug kan voorlopig nog geen verkeer door. Het is nog niet duidelijk of ze stabiel genoeg is.

Het was een ongewoon beeld toch wel op de E403 gisteravond in Moorsele. Nogal wat autowrakken moesten van de snelweg af. De trailer waarop ze stonden is blijven haperen aan de brug over de snelweg. Stijn Tant, schepen van Openbare Werken Wevelgem: “Eén ding staat vast: de kipper stond niet omhoog want hij is door de tunnel gereden. Tussen de tunnel van Wevelgem en de brug over de Bieststraat moet er iets gebeurd zijn. 

Afgesloten

De snelweg blijft tot rond acht uur vanmorgen dicht om alles op te ruimen en de schade op te meten. En overdag is pas echt duidelijk hoe zwaar de brug er aan toe is. Voorlopig blijft de brug zelf afgesloten, niemand mag er nog op zolang niet zeker is dat de brug stabiel is. “Het zijn de liggers die aangeraakt zijn. Vier van de vijf liggers zijn in orde, één ligger is gebroken en volledig af. En men is nu bezig met de ingenieur om te zien of er nog alternerend verkeer, via lichten, op het bovendek van de brug mogelijk door kan.”

Wevelgem in twee gedeeld

Voor de gemeente kan dat liefst zo snel mogelijk, want Wevelgem is nu in twee verdeeld. “Er is eigenlijk een afsnijding van het mollegat zoals we dat hier noemen met Wevelgem centrum zelf. Dus het is niet zo fijn, we proberen daar in goeie samenwerking met het agentschap om zo snel mogelijk een oplossing te vinden.”

Brug Wevelgem
Ongeval E403 laadbak Moorsele
Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?