Nieuws

Laken­hal­len en Bel­fort Ieper na zes jaar res­tau­ra­tie opnieuw in vol­le glorie

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Na een intensieve restauratie van zes jaar schitteren de Lakenhallen en het Belfort in Ieper weer als vanouds. Het Belfort staat op de erfgoedlijst van het Unesco Werelderfgoed. Het middeleeuwse gebouwencomplex kreeg een nieuwe dakbedekking en dakkapellen. De hele structuur werd verstevigd waar nodig. Het kostenplaatje bedraagt 19 miljoen euro.

Jarenlang gingen de Lakenhallen of het Belfort achter stellingen of doeken schuil terwijl de gevels en het dak gerenoveerd werden. Vandaag is dit het resultaat van het geduld dat de Ieperlingen hebben moeten opbrengen.

19 miljoen euro

Ben Weyts, Vlaams Minister van Onroerend Erfgoed: "We moeten daar eerlijk over zijn, dit gebeurt niet dikwijls dat we zoveel kunnen investeren in één erfgoed, in één monument, maar dit verdient het natuurlijk wel. We hebben vanuit de Vlaamse overheid bijna 9 miljoen geïnvesteerd op een totale investering van 19 miljoen euro, gespreid over zes jaar."

Naast de daken en gevels wordt ook het houten schrijnwerk vernieuwd. De betonnen en houten draagstructuren zijn hersteld of vervangen waar nodig. De grote originele balken van de dakstructuur boven het In Flanders Fields Museum worden aangepakt, terwijl het museum open blijft.

Middeleeuwen

De Lakenhallen zijn in oorsprong middeleeuws en verwijzen naar een bloeiende tijd van Ieper en het graafschap Vlaanderen door de lakenhandel. Maar in de eerste wereldoorlog werd het erfgoed helemaal verwoest.

Alle authentieke materialen zijn bewaard gebleven, van de originele en gerestaureerde glas-in-loodramen tot de gebeeldhouwde leeuwenkopjes die de gevels versieren.

Ieper Lakenhallen
Lakenhallen in Ieper
Lakenhallen Ieper
Stefaan Six
Louis Maes

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?