Karin Van­hoo­ren nieu­we korps­chef Bredene/​De Haan

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De politiezone Bredene/De Haan heeft een nieuwe korpschef. Hoofdcommissaris Karin Vanhooren heeft de eed afgelegd.

Karin Vanhooren (49) volgt Erik Van Parys op, die met pensioen gaat. Vanhooren is 49 en van Kortemark, en moeder van drie kinderen. Ze studeerde politieke wetenschappen maar ging in 2001 bij de politie.

Eedaflegging korpschef K Vanhooren2 1

Sinds 2004 werkt Vanhooren bij de lokale politie. Eerst in Gent waar ze verschillende leidinggevende functies had. Ze werd er zelfs hoofdcommissaris en directeur van de wijkpolitie. Ze was zo ook geregeld waarnemend korpschef.

Nu is ze de nieuwe korpschef van de politiezone Bredene/De Haan, en de tweede vrouwelijke korpschef van onze provincie.

"Ik vind een nabije politie heel belangrijk. Interventieploegen die het terrein goed kennen en die weten wat de hotspots zijn. Maar ook een hele nabije politie vanuit de wijkwerking."

Karin Vanhooren, korpschef Politie Bredene/De Haan

Verscherpte aandacht voor vereenzaming bij ouderen en een politie die waakzaam en bereikbaar is voor jongeren. Ook dat vindt de nieuwe korpschef belangrijk.

Jeroen Vercruysse

jeroen.vercruysse@focus-wtv.be

Jeroen Vercruysse