Nieuws

Gas­lek in cen­trum Kort­rijk, 100 men­sen geëvacueerd

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Omstreeks 15u30 heeft een aannemer een middendrukleiding geraakt tijdens graafwerken op het kruispunt van de Wandelingstraat en de Pluimstraat in Kortrijk.

De hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en bouwden uit voorzorg een veiligheidsperimeter van 100 meter uit. De kruispunten met de Pluimstraat en de spoorweg werden afgezet. Uit voorzorg evacueerden de hulpdiensten de meest nabije huizen. In totaal werden een kleine 100 inwoners geëvacueerd en met een bus gebracht tot in het Lokaal Dienstencentrum De Zonnewijzer (Lange Meersstraat), waar ze werden opgevangen.

Rond 16u30 kon Fluvius (het vroegere Eandis) de getroffen leiding en afsluiten. Daarna konden de hulpdiensten het resterende gas in de leiding gecontroleerd laten ontsnappen. Door de herstellingen die volgen zullen de Guldensporenscholen, het Groeningeheem, het Lokaal Dienstencentrum De Zonnewijzer en de K in Kortrijk tijdelijk zonder gas zitten om de werken vlot te laten verlopen.

Updat gaslek Wandelingstraat in @8500Kortrijk: de diensten van Fluvius zijn ter plaatse en volop bezig met het lek zo snel mogelijk te dichten.

— Politiezone VLAS (@pzvlas) March 5, 2019

Door een gaslek tijdens wegenwerken in de Wandelingstraat in @8500Kortrijk wordt het verkeer in die buurt omgeleid. Hulpdiensten zijn ter plaatse en een veiligheidsperimeter is ingesteld.

— Politiezone VLAS (@pzvlas) March 5, 2019

Ben Storme