
Deze morgen zorgde een grootschalige duikoefening van Brandweer Midwest even voor ongeruste blikken langs het kanaal op de grens tussen Kachtem en Roeselare. Passanten die zwaailichten en duikers zagen, dachten aan een echt incident, maar het bleek gelukkig slechts een geplande training.
De zone zette daarbij zowel een deel van haar 600 vrijwilligers als enkele van de 40 professionele brandweermensen in. Doordat zo veel manschappen vrijwillig zijn, worden dit soort oefeningen vaak ’s avonds of in het weekend georganiseerd.
Het doel deze keer was het veilig lokaliseren en naar boven halen van voorwerpen op de kanaalbodem. Brandweer Midwest investeerde vorig jaar in nieuw duikmateriaal en hijsattributen, en die werden nu uitvoerig getest.
De oefening leverde nuttige inzichten op voor echte interventies onder water.
