Dodelijk slachtoffer en vier gewonden bij storm aan zee
Een hevige storm aan zee heeft een dodelijk slachtoffer geëist. In de vooravond is een torenkraan omgewaaid in de Meeuwenlaan in Nieuwpoort.
De kraan raakt de drie bovenste verdiepingen van één appartementsgebouw en de dakverdieping van een tweede appartementsgebouw en valt neer op enkele wagens. Daarbij valt één dodelijk slachtoffer. De bewoners van de getroffen verdiepingen zijn geëvacueerd.
Er woedt een hevige storm aan de kust met windsnelheden tot 90 kilometer per uur. Een torenkraan in Nieuwpoort blijkt niet bestand tegen die windstoten en valt om. Een appartementsgebouw en enkele wagens lopen schade op. Naast het dodelijk slachtoffer valt er ook een zwaar gewonde en drie licht gewonden. Het gemeentelijk rampenplan wordt afgekondigd.
Het Rode Kruis voorziet in nachtopvang voor de buurtbewoners in Centrum Ysara. Een expert-ingenieur moet de stabiliteit van de getroffen appartementsgebouwen onderzoeken. De omgeving rond de site en de Albert-I-Laan zijn afgesloten.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?