Defensie oefent in onze provincie

Deze week slaat Defensie haar tenten op in en rond Oostende voor een grootschalige internationale legeroefening, die de naam Storm Tide 3 kreeg.
Het is al derde keer dat Defensie een oefening in en rond Oostende organiseert. In 2008 en 2014 vonden Storm Tide 1 en 2 plaats. Aan deze oefening nemen wel heel wat minder Belgische militairen deel.
“De Belgische deelname is dit jaar heel beperkt. Normaal nemen zes keer zoveel Belgen deel, maar in de huidige tijden hebben onze mensen heel wat andere taken gekregen. Momenteel worden zo'n 1.800 militairen op straat ingezet. Dit is niet gunstig voor de trainingswaarden van onze soldaten”, zegt kolonel Peter Devofelaere, commandant van de Lichte Brigade.
Aan Storm Tide 3 nemen in totaal 700 militairen te voet deel, 150 in de C-130 vliegtuigen, honderd in de helikopters en 350 in de marineschepen. “Het is de eerste maal dat ook de marine deelneemt aan de oefening. Onder andere met het schip Rotterdam dat militairen en landingsvaartuigen aan land zal brengen”, duidt majoor Cédric Billiet.
Naast Belgische militairen, nemen ook soldaten uit Nederland, Duitsland en voor het eerst uit Groot-Brittannië deel.
“De belangrijkste dag voor de Oostendse deelnemers is op dinsdag 31 mei. Tegen de avond zal iedereen geëvacueerd zijn”, zegt majoor Billiet. Oostende is gaststad, maar de oefening vindt ook deels plaats in Koksijde, Wevelgem, Harelbeke, Blankenberge, Zeebrugge, en Nieuwpoort.
[View the story "Storm Tide 3 in West-Vlaanderen" on Storify]