‘De Paddenstoel’, herkenningspunt voor veel fietsers, moet wijken voor verkaveling
Aan de voet van de Tiegemberg staat al sinds de jaren tachtig een gigantische paddenstoel. Een bekend herkenningspunt in de streek. Ook wielertoeristen kennen hem, en tijdens de voorjaarsklassiekers komt hij geregeld in beeld. Maar de paddenstoel moet weg. Er komt een verkaveling in de plaats. De gemeente bekijkt of ze de paddenstoel toch kan behouden.
Wielertoeristen kennen hem zeker: de paddenstoel van Tiegem, aan het begin van de beklimming van de Tiegemberg. Ook een ideaal punt om de tijdsverschillen in de koers vast te stellen. Maar zijn laatste maanden op deze plek lijken aangebroken.
Burgemeester Pauline Van Marcke: "De eigenaars hebben een aanvraag ingediend voor een verkaveling. Dan is de eerste vraag natuurlijk: wat gebeurt er met de fameuze paddenstoel? We hebben vanuit het schepencollege informeel de vraag gesteld of er voor de eigenaars een mogelijkheid was om de paddenstoel te behouden, misschien op een andere locatie. Zij stonden daar zeker voor open. Ze zijn zelf ook vragende partij om de paddenstoel te behouden, want hij heeft ook voor hen een emotionele waarde. De grootvader van de familie heeft de paddenstoel nog eigenhandig gemaakt in de jaren tachtig."
Dagen nog niet geteld
De dagen van de paddenstoel zijn dus nog niet helemaal geteld. Ook op een andere locatie kan hij een beeldbepalend element blijven, al wordt dat zeker geen eenvoudige klus.
"De eigenaars zullen hem zeker een nieuw plaatsje proberen te geven. We zijn daar als gemeente zeer blij mee. Het is toch een beeldbepalende paddenstoel, zeker voor de Anzegemnaren, maar ook voor wielerliefhebbers van binnen en buiten Anzegem."
De eigenaars zullen dus bekijken wat de mogelijkheden zijn. Het is wel duimen dat de paddenstoel na al die jaren een verhuizing overleeft.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?