“We zijn trots dat Boektopia hier vaste afspraak blijft”. Boekenfestival blijft in Kortrijk, en trekt daarna naar Antwerpen.
Boekenbeurs Boektopia is vanaf dit jaar een evenement op twee locaties. Kortrijk behoudt een week, vanaf 30 oktober. De week daarna verhuist de beurs naar Antwerpen. Voor de komende vier jaar is dat de afspraak. Boektopia was de opvolger van de Boekenbeurs, die ging traditioneel door in Antwerpen.
Concreet vindt Boektopia dit jaar eerst plaats in Kortrijk Xpo, van 30 oktober tot 4 november. Daarna verhuist het boekenfestival naar Antwerp Expo, waar de vroegere Boekenbeurs elk jaar doorging. Boekenliefhebbers kunnen daar terecht van 10 november tot 15 november.
"Boektopia mocht de voorbije jaren meer dan 160.000 bezoekers verwelkomen, dat zegt veel over de honger naar boeken," zegt burgemeester Ruth Vandenberghe. "We zijn trots dat Boektopia hier verder kan uitgroeien tot een vaste afspraak in het najaar voor alle boekenliefhebbers."
Het is Vlaams minister van Cultuur Caroline Gennez (Vooruit) die de veranderingen in primeur in het Vlaams parlement aankondigde. "Er is hard gewerkt achter de schermen, maar met een positief resultaat", klinkt het. "De steden Kortrijk, en jawel, Antwerpen kondigen vandaag samen met mij aan dat Boektopia '26 niet alleen in Kortrijk Expo , maar ook in Antwerp Expo zal plaatsvinden. En dat vanaf nu elk jaar."
Dat de beurs voor een deel niét meer in Kortrijk zal plaatsvinden betekent niet dat de stad geen centrale rol meer zal spelen, zeggen ze bij Kortrijk Xpo: "De keuze voor een twaalfdaagse, opgesplitst in twee zesdaagse periodes in respectievelijk Kortrijk en Antwerpen is dan ook een begrijpelijke uitbreiding van het concept," zegt Saskia Soete De Boosere.
"Boekenevent zal verder groeien"
"Hét boekenevent van Vlaanderen zal zo bezoekers verwelkomen uit het westen en het oosten van Vlaanderen en verder uitgroeien tot een evenement dat heel Vlaanderen verbindt en waarbij boekbeleving centraal staat. "
Vorig jaar kende Boektopia nog een recordeditie. De beurs kreeg een recordaantal van 61.575 bezoekers over de vloer. Er werden op een week tijd bijna 140.000 boeken verkocht.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?