Nieuws
 | update 

Afva­l­op­ha­lers IVBO van­daag wel aan het werk na spon­ta­ne sta­king dinsdag

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De ophalers van de intercommunale IVBO zijn weer aan het werk. Gisteren brak er een spontane staking uit. De werknemers maakten zich onder meer zorgen over hun vakantiegeld.

In delen van Brugge en ook in Jabbeke en Damme is het afval dinsdagmorgen blijven staan, door een staking van de afvalophalers van IVBO, de afvalintercommunale voor Brugge en omstreken. De afvalophalers legden spontaan het werk neer, omdat ze zich zorgen maken over hun vakantiegeld en geen vertrouwen meer hebben in het personeelsbeleid. Ook hun lonen worden sinds kort niet meer vooraf betaald en dat heeft een impact op hun belastingen. Sommigen werknemers zouden hierdoor tot 1.500 euro extra moeten betalen.

Gisterenmorgen zaten directie en vakbonden bijeen. Er is een simulatie gemaakt van het vakantiegeld van enkele werknemers en daaruit blijkt dat hun vakantiegeld niet zal dalen. Dat stelt de afvalophalers gerust, zeggen de bonden.

Ivbo
Nieuws

Afvalophalers regio Brugge leggen spontaan werk neer: afvalzakken blijven staan

Nieuwe ophaalrondes

Alle ophalingen in de zes betrokken gemeenten gaan vandaag dus gewoon door. In Damme zullen ze het restafval dat gisteren is blijven staan vandaag ophalen. In Jabbeke zijn er inhaalrondes voor restafval en gft.

De werknemers hopen wel dat de berekening van de lonen voortaan correct verloopt. Er slopen ook fouten in de fiscale fiche voor hun belastingaangifte. De directie wil dat samen met de vakbonden oplossen. "IVBO beweert dat het gebeurd is door het sociaal secretariaat. Dat men een verkeerde code heeft gegeven aan het vakantiegeld van vorig jaar. We gaan dat individueel moeten bekijken", zegt Johan Beernaert van de christelijke vakbond ACV.

De redactie