Weerbericht

Zon over­heerst ter­wijl de tem­pe­ra­tu­ren fors oplopen

2026 08 01 142107 Nieuwpoort Toon Claerhout

Nieuwpoort - © Toon Claerhout

Vandaag en morgen zien we alweer een volgende hitte-opstoot met opnieuw maxima die richting de 30 graden gaan. Landinwaarts kan het terug eind de 20 graden worden. Aan zee zitten we rond de 25 graden. In de loop van de dag krijgen we wel een fors aantrekkende noordoostelijke wind.

Vanavond wordt het nog winderig, maar helder. Tegen de ochtend wordt het een stuk rustiger met heel erg zachte minima rond 17 graden.

De volgende zeer hete dag staat dan morgen alweer op de kaarten met ook dan weer 30 graden. De regionale modellen tonen daarbij in onze provincie in de zuidelijke regio’s weer waarden van om en bij de 33 graden. Doorheen de dag krijgen we wat wolken en in de namiddag wat afkoeling vanaf de kust doordat de wind naar het westen terugdraait.

Neerslag van betekenis is nog steeds niet te zien al neemt volgende week de kans op een enkele bui toch toe. Daarbij is ook de dinsdag nog heel warm, want dan halen we mogelijk 30 graden landinwaarts.

Vanaf woensdag wordt het iets minder warm, maar het blijft zomers.

Geert Naessens

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?