Ottolenghi serveert nostalgie met een vernieuwende twist

Yotam & Helen - Foto: Jonathan Lovekin
Foodies kunnen hun hart ophalen, want er is een nieuwe Ottolenghi! Na Simpel en Flavour is het nu tijd voor Comfort. Het boek bevat 100 gloednieuwe gerechten uit de steeds vernieuwende keuken.
In zijn nieuwste boek brengen Yotam Ottolenghi en zijn team een eerbetoon aan ‘eten’ en ‘thuis’.
Benieuwd naar een smaakmaker? Sroll zeker verder voor een recept uit het boek!
Yotam Ottolenghi: “Dit boek staat vol met gerechten die vertrouwd aanvoelen maar toch fris zijn. Het gaat ook heel erg over onze persoonlijke reizen en alle verhalen die deze reizen hebben voortgebracht. Eten en woorden hebben een ongelooflijke kracht om te verbinden. Onze hoop is dat deze recepten voor jou worden wat ze voor ons zijn: aan de ene kant troostrijk en herkenbaar, aan de andere kant verrassend en geestverruimend.”
Comfortfood à la Ottolenghi; dat is een kom pasta die wordt omgetoverd tot orecchiette met gekaramelliseerde ui, hazelnoten en krokante salie. Een verwarmende soep wordt broodsoep met kaas, savooiekool en cavolo nero. Een bord puree wordt getransformeerd in aligot met knoflook, comté, prei en tijm.

Foto: Jonathan Lovekin
Yotam Ottolenghi werkt voor dit boek samen met drie “hungries”: Helen Goh, Verena Lochmuller en Tara Wigley. Elk van hen brengt unieke herinneringen, jeugdervaringen en reisverhalen samen om te verkennen wat comfortfood voor hen betekent. En daarbij bestaat er geen one-size-fits-all. Hoewel gerechten zoals mac ’n cheese, ramen, schnitzel, worst met puree, pizza, kippensoep, linzen met rijst, dhal en dumplings vaak worden beschouwd als het ultieme comfortfood, is comfortfood uiteindelijk iets persoonlijks.



Tara Wigley, Helen Goh en Verena Lochmuller - Foto's: Jonathan Lovekin
Comfort, Yotam Ottolenghi, Helen Goh, Verena Lochmuller en Tara Wigley € 33,99, Fontaine Uitgevers. Nu beschikbaar
Traybake met zalm in puttanesca-stijl

Als je de tomaten-ansjovisolie 1 dag van tevoren maakt, kun je genieten van het feit dat je binnen 20 minuten een doordeweekse maaltijd op tafel kunt zetten. De snelle en zorgeloze bereidingswijze – hallo traybake! – en de sterke smaken – hallo puttanesca! – maken er een groot succes van.
Voor 4 personen
- 200 g haricots verts, afgehaald
- 6 bosuitjes, in 3 stukken (75 g)
- 200 g gemengde cherrytomaatjes, gehalveerd
- 6 zalmfilets (ca. 720 g), met vel
- zout en zwarte peper
Tomaten-ansjovisolie
- 85 ml olijfolie
- 8 ansjovisfilets, fijngehakt
- 2½ eetl. tomatenpuree
- 1 theel. chilivlokken
- 2 theel. korianderzaad, licht gestampt in een vijzel
- 8 tenen knoflook, in heel dunne plakjes
- 2 ingelegde citroenen, vruchtvlees en pitjes weggegooid, schil fijngehakt (20 g)
- 2 theel. ahornsiroop
Salsa
- 60 g ontpitte kalamata-olijven, gehalveerd
- 60 g kappertjes, grof gehakt
- 1 ingelegde citroen, vruchtvlees en pitjes weggegooid, schil in smalle reepjes (10 g)
- 10 g basilicumblaadjes, grof gehakt
- 10 g peterselieblaadjes, grof gehakt
- 2 eetl. olijfolie
- 2 theel. citroensap
- Maak eerst de tomaten-ansjovisolie. Doe de olijfolie, ansjovisfilets en tomatenpuree in een kleine hapjespan en zet hem op halfhoog vuur. Bak alles zodra het mengsel zachtjes gaat borrelen 5 minuten en roer het af en toe door. Voeg de chilivlokken en het korianderzaad toe, en bak alles nog 1 minuut, tot het gaat geuren. Neem de pan van het vuur en voeg de knoflook, ingelegde citroen en ahornsiroop toe. Roer goed door elkaar en zet opzij om het af te laten koelen.
- Verhit de oven tot 220 °C.
- Leg de haricots verts, bosuitjes en cherrytomaatjes op een met bakpapier beklede bakplaat. Besprenkel ze met 3 eetlepels van de tomaten-ansjovisolie en bestrooi ze met ¼ theelepel zout en een flinke draai peper. Schep om en zet het 12-13 minuten in de oven, tot de haricots verts en tomaatjes zacht worden en een beetje kleur krijgen. Leg intussen de zalmfilets op een bord en sprenkel de overgebleven tomaten-ansjovisolie (inclusief de vaste bestanddelen) er met behulp van een lepel gelijkmatig over. Schik als de haricots verts en tomaatjes lang genoeg in de oven hebben gezeten de zalmfilets ertussen en zet alles nog 8 minuten in de oven. Haal de bakplaat eruit en zet hem 5 minuten opzij om de inhoud te laten rusten.
- Meng terwijl de zalm in de oven staat alle ingrediënten voor de salsa in een kommetje en voeg flink wat gemalen peper toe. Schep de helft van de salsa over de zalm en serveer de vis warm (of op kamertemperatuur, wat net zo lekker is), met de rest van de salsa in een kommetje erbij.
