Sport

Zwemt Mat­thieu Bon­ne als eer­ste ooit de kust­lijn af?

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Bredenaar Matthieu Bonne, bekend uit Kamp Waes, heeft een nieuwe uitdaging voor ogen. Nadat hij vorig jaar al het Kanaal over zwom, wil hij nu als eerste zwemmer ooit in één keer de hele kust af te zwemmen.

Dat is in vogelvlucht een zwemtocht van 67 kilometer. Eerdere pogingen door geoefende marathonzwemmers strandden halverwege.

24 uur zwemmen

Matthieu, die ook wel Super-Matt genoemd wordt, waagt woensdag zijn kans. Het is de bedoeling om de afstand tussen De Panne en Knokke-Heist non-stop af te zwemmen. Hij rekent daarvoor zo'n 24 uur tijd nodig te hebben.

De Bredense superman hoopt wel op beter weer. De laatste training in zee die voor dit weekend gepland stond, kon door de harde wind en wilde zee niet doorgaan.

Begeleiding

Het hangt af van de windrichting en het tij waar en wanneer Matthieu zijn zwemstunt start. Enkel bij het dwarsen van de kusthavens moet hij even aan boord voor de veiligheid. Tijdens de rest van de tocht wordt hij voortdurend vergezeld door een team van begeleiders. 

Lees ook: 

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville