Wout Alleman wint met Tsjechische ploegmaat tijdrit van 66 kilometer in Cape Epic

© Belga
Wout Alleman uit Wielsbeke heeft dinsdag voor een Belgische ritoverwinning gezorgd op de derde dag van de Zuid-Afrikaanse Cape Epic, de grootste rittenkoers in het mountainbiken. Hij won samen met zijn Tsjechische ploegmaat Martin Stosek (Buff-Megamo) een tijdrit van liefst 66 kilometer.
Nadat zijn vaste Nederlandse partner Hans Becking moest afzeggen voor de Cape Epic, beleefde Alleman de voorbije twee dagen een moeilijke start met Stosek. De twee eindigden in de proloog en de eerste marathonrit buiten de top tien.
In de vrij vlakke tijdrit op dag drie vond Alleman een parcours op zijn maat en beleefde Stosek een betere dag. Alleman en Stosek maakten indruk met een tijd van 2:13:05, waar uiteindelijk ook de top tien van het klassement de tanden stuk op zou bijten. De Zwitserse geletruidragers, Filippo Colombo en tienvoudig wereldkampioen Nino Schurter, kwamen nog het dichtst met een tijd van 2:13:32.
Achtste positie
Alleman en Stosek zijn nu achtste in de stand op ruim tien minuten achterstand. De bekendste Belgische deelnemer is Greg Van Avermaet. Samen met ploegmaat Julian Siemons werd de voormalige olympische kampioen op de weg 22e in de tijdrit. In de stand zijn de twee 23e. De achtdaagse Cape Epic duurt nog tot en met zondag.