Sport

Van 0 – 1 naar 2 – 1: Club Brug­ge begint sei­zoen met fel­be­voch­ten zege tegen Genk

Club Brugge - Genk Ordonez - Tzolis 2025

© Belga

Club Brugge heeft zondagavond op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League de scalp genomen van KRC Genk. Op Jan Breydel wonnen de Bruggelingen de topper met 2-1.

De Limburgers kwamen snel op voorsprong via Hyeon-Gyu Oh (9.), die vanop links mooi naar binnen sneed en Mignolet met een hard schot in de verste hoek wist te verschalken. Genk nam dan de match resoluut in handen en Joaquin Seys redde na een kwartier de 0-2 van de lijn. Club kwam amper in het stuk voor en liep achter de feiten aan.

Centraal duo breekt de ban

Nicky Hayen greep in en bracht bij de rust nieuwkomer Carlos Forbs en Michal Skaras in. Dat zorgde voor een Brugse heropleving, maar die was in eerste instantie van korte duur. De bezoekers kregen na vijf minuten in de tweede helft een driedubbele kans, maar Oh en Karetsas stuitten op Mignolet en het been van Joel Ordonez. Diezelfde Ordonez (62.) was wat later opnieuw van belang, toen de verdediger na een warrige fase met heel wat tussenstationnetjes de gelijkmaker via de lat in doel kon verwerken.

Mechele - Tzolis

© Belga

Rood

De thuisploeg had bloed geroken en drukte door. Zo hield Van Crombrugge zijn netten schoon op een kopbal van Brandon Mechele. Even later miste ook Bjorn Meijer een stevige kans en mikte Skoras een afstandsschot op de dwarsligger. De 2-1 kwam er uiteindelijk toch via Mechele (81.), die een afvallende bal na een hoekschop tussen een bos van benen binnen wist te leggen. 

Joris Kayembe kreeg aan de overkant dan een uitgelezen kans op de 2-2, maar Mignolet stond op de juiste plaats. Ordonez haalde in het absolute slot nog als laatste man Tolu Arokodare onderuit, waardoor Club de match met z'n tienen moest uitspelen, maar de 2-1 bleef op het bord staan.

Belgaimage 130134332

© Belga

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?