Stadion De Taeye wordt modern sportpark met brede recreatieve functie
Het verouderde stadion De Taeye in Heist krijgt een grondige make-over. Als alles volgens plan verloopt, starten de renovatiewerken begin 2028. Tegen de zomer van 2029 moet het project afgerond zijn. De gemeente investeert bijna 5 miljoen euro in een vernieuwd sportpark dat veel meer wordt dan enkel een voetbalstadion.
Het stadion is vandaag nog de thuisbasis van KFC Heist (eerste provinciale), maar het complex is sterk verouderd en aan vernieuwing toe. De Taeye heeft bovendien een rijke geschiedenis: zo trainden onder meer de Rode Duivels er tien jaar geleden nog, met spelers als Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Eden Hazard in aanloop naar het EK in Frankrijk.
Open sportpark
Die sportieve traditie blijft behouden, maar het project gaat verder dan voetbal alleen. Het terrein moet uitgroeien tot een open sportpark waar ook ruimte is voor wandelen, fietsen en lopen. Zo wil de gemeente het domein breder toegankelijk maken voor sport en recreatie.
Na de lopende vergunningsprocedure wordt de start van de werken voorzien begin 2028. De werf zou ruim anderhalf jaar duren.
TM Argine Architecten - Emilia Ockerman
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?