Sport

Emma Mees­se­man top­sco­rer op Olym­pi­sche Spelen

2021-08-08 00:00:00 - Emma Meesseman topscorer op Olympische Spelen

De Belgische basketvrouwen sluiten het olympische toernooi in Tokio uiteindelijk als zevende af. Emma Meesseman scoorde in de Japanse hoofdstad de meeste punten, Julie Allemand eindigt als tweede in het assistklassement.

Meesseman was in Tokio goed voor in totaal 104 punten in vier wedstrijden - niemand doet beter. Met een gemiddelde van 26,8 punten troeft de West-Vlaamse ook al haar concurrentes af. In het assistklassement staat Allemand met gemiddeld 7,5 beslissende passes per match op de tweede plaats. De Japanse Rui Machida, die 75 assists in zes wedstrijden (gemiddeld 12,5) uitdeelde, gaat de Belgische voor.

De Belgian Cats sneuvelden in de kwartfinales na een bittere nederlaag tegen Japan (86-85). De Verenigde Staten versloegen het thuisland zondag om goud.

Eindstand:

1. Verenigde Staten (goud)

2. Japan (Zilver) 

3. Frankrijk (Brons) 

4. Servië 

5. China

6. Spanje

7. België 

8. Australië

9. Canada

10. Zuid-Korea

11. Nigeria

12. Puerto Rico

Belga