Sport

Club Brug­ge kent vrij­dag zijn tegen­stan­der in de acht­ste fina­les: Lil­le of Aston Villa

Nicky hayen champions league belga

© Belga Archieffoto

Club Brugge gaat vrijdag om 12 uur mee in de trommel voor de loting van de achtste finales van de Champions League in het Zwitserse Nyon. De Belgische landskampioen zorgde dinsdag voor een historische stunt door Atalanta Bergamo te wippen in de tussenronde. Club heeft twee mogelijke tegenstanders: het Franse Lille en het Engelse Aston Villa. Ook Cercle kent morgen zijn tegenstander in de Conference League.

Lille en Aston Villa plaatsten zich als respectievelijk zevende en achtste in de 'league phase' rechtstreeks voor de achtste finales. Bij de loting voor de tussenronde vorige maand werden beide ploegen al gekoppeld aan de winnaars van de play-offwedstrijden Club Brugge-Atalanta en Sporting-Dortmund. Club en Dortmund gingen daarbij door. Na de loting van vrijdag is voor alle ploegen de volledige weg richting de finale bekend. Er wordt daarna niet meer geloot.

Atalanta Club
Sport

Wat een sensationele avond! Club blikt Atalanta voor de rust al in en bereikt 1/8e finale Champions League

Meunier bij Lille

Bij zowel Lille als Aston Villa zijn er enkele Belgische linken. De Noord-Fransen hebben Rode Duivel Thomas Meunier in hun kern zitten. Ook Ngal'ayel Mukau (ex-KV Mechelen) en Matias Fernandez-Pardo (ex-Gent) zijn landgenoten, maar kozen met respectievelijk Congo en Spanje voor andere nationale ploegen. De Canadees Jonathan David (ex-Gent) maakt al enkele jaren het mooie weer in de spits bij Lille. Ook aanvallers Chuba Akpom (ex-STVV) en Edon Zhegrova (ex-Genk) waren ooit actief in de Jupiler Pro League.

Tielemans bij Aston Villa

Aston Villa rekent op zijn middenveld op Rode Duivels Youri Tielemans en Amadou Onana. Ook de naam van Leon Bailey (ex-Genk) doet nog een belletje rinkelen. Club speelde in de 'league phase' al een keer tegen Aston Villa. Het won toen met 1-0, na een penaltytreffer van aanvoerder Hans Vanaken. De elfmeter kwam er na een ongeziene blunder van Aston Villa-verdediger Tyrone Mings, die in de zestien domweg de bal oppakte met zijn handen.

Nicky hayen
Sport

Club stunt thuis tegen Aston Villa, kansen op volgende ronde Champions League blijven gaaf

De topaffiche van de achtste finales wordt er eentje met PSG. De Parijzenaars treffen na de ruime winst in de tussenronde tegen Stade Brest bij de laatste zestien Liverpool of FC Barcelona. Ook Real Madrid en Thibaut Courtois krijgen na het uitschakelen van Manchester City opnieuw een lastige tegenstander. Zij worden gekoppeld aan stadsrivaal Atlético Madrid of de Duitse kampioen Bayer Leverkusen.

Cercle Brugge

Ook Cercle Brugge, die zich met een achtste plek rechtstreeks voor de achtste finales in de Conference League plaatste, kent morgen zijn tegenstander.

De loting vindt plaats in het Zwitserse Nyon. De wedstrijden zullen plaatsvinden op 6 en 13 maart. De 4 mogelijke tegenstanders zijn Molde (Noorwegen), TSC Bačka Topola (Servië), Jagiellonia Bialystok (Polen) of Shamrock Rovers (Ierland).

Belga
Ben Storme