Sport

Berg­ko­ning Baha­mon­tes, ooit te gast in muse­um Koers, overleden

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Federico Bahamontes is op 95-jarige leeftijd overleden. In 2005 was de Spaanse wielerlegende nog te gast in het Wielermuseum van Roeselare.

De 'Adelaar van Toledo' fietste zich in de geschiedenisboeken door in 1959 als eerste Spanjaard ooit de Ronde van Frankrijk te winnen. Dat was meteen ook zijn enige eindzege in een grote ronde. In de Tour finishte hij nog twee keer op het podium, in 1963 (tweede) en 1964 (derde). In de Ronde van Spanje was er een tweede plaats in 1957. 

Bergkoning

Bahamontes maakte vooral naam in de bergetappes. In de Tour won hij liefst zes keer het bergklassement: in 1954, 1958, 1959, 1962, 1963 en 1964. In de Vuelta in eigen land mocht hij twee keer (1957 en 1958) de bergtrui mee naar huis nemen. In de Giro was hij in 1956 de bergkoning. In elk van de drie grote rondes won hij minstens één rit.

Sinds het overlijden van de Fransman Roger Walkowiak begin 2017 was hij de oudste nog levende Tourwinnaar. Nu is dat Jan Janssen. De Nederlander, in 1968 winnaar van de Ronde van Frankrijk, is intussen 83 jaar.

Jeroen Sap
Celien Tanghe
Belga