Maandagavond is in Wervicq-Sud, net over de grens met Frankrijk, een zware fabrieksbrand uitgebroken.
De rookpluim was kilometers ver te zien. De brand brak uit omstreeks half negen in een gebouw van de firma Cousin Trestec, net naast het place du Général de Gaulle in Wervicq-Sud. De firma maakt touwen en textiel voor onder andere kitesurfen. De brandweerkorpsen van Geluwe en Wervik kwamen meehelpen met hun Franse collega's om de brand te bestrijden.
De brandweer moest water uit de Leie pompen, waardoor meerdere brandweerslangen enkele honderden meter over de weg moesten gelegd worden. De straat richting het centrum van Wervicq-Sud was dan ook volledig afgesloten van voor de brug over de Leie.
Oorzaak nog niet bekend
Vandaag was de fabriek verboden terrein voor journalisten. Experts van verzekeringen en het gerecht deden hun werk. Binnen waren de 70 werknemers bezig met de opkuis. Over de oorzaak is nog geen zekerheid. De samenwerking met de Fransen verliep alleszins goed, zegt de brandweer.
Maandagavond is in Wervicq-Sud, net over de grens met Frankrijk, een zware fabrieksbrand uitgebroken. Filip Van Loo uit Wervik bezorgde ons deze foto's. Meer over de brand op http://bit.ly/1GktlaX.
Posted by Focus & WTV on maandag 22 juni 2015
Wervicq Sud Très impressionnant incendie dans un entrepôt de Cousin Trestec. pic.twitter.com/GWr0Rr4gBB
— Anne Courtel (@AnneCourtel) June 22, 2015
#cousin #wervicq #cabrule pic.twitter.com/9S64PO9jEZ
— thibaut deceuninck (@DrDeceun1nk) June 22, 2015
Brandweer Wervik in de aanval brand net over de grens in frankrijk pic.twitter.com/nkDXgqT0Au
— Gerdy Biesbrouck (@GerdyBiesbrouck) June 22, 2015
@sergejansen zou juist over de grens zijn in Wervik Sud zware fabrieksbrand Wervik & Menen ter plaatse pic.twitter.com/3uNdiVznyd
— serge jansen (@sergejansen) June 22, 2015
Kijk je door u raam en ziet ge dit. Kga bitj dichter gaan kijken en der is ne focking grootn brand in wervik-zuid pic.twitter.com/8ouFEy2sh3
— Jolien Derck (@jolientjuuu) June 22, 2015
Zware fabrieksbrand net over de grens in Wervicq Sud. Hulp via brandweer Menen en Wervik. Meer @FocusWTV https://t.co/1xeMiAmmVz
— Focus & WTV (@FocusWTV) June 22, 2015
Regenboog en brand langs A19 te #Wervik @FocusWTV pic.twitter.com/vIrsWH6E9P
— Björn Adins (@bjornadins) June 22, 2015
Brandje in Wervicq-Sud #brand#service-sud @FocusWTV pic.twitter.com/6uovEvdPsI
— Tom Moerman (@moerman_tom) June 22, 2015
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?