Nieuws

Woning­brand in hart­je Brug­ge: 2 brand­weer­man­nen gewond

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Brugge heeft vorige nacht een zware woningbrand gewoed. Twee brandweermannen raakten daarbij gewond. Oorzaak is een kortsluiting, zegt het parket.

Het vuur brak uit rond 2 uur in de Schuttersstraat in hartje Brugge in een woonhuis. Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen al uit het dak van de woning en vulden de smalle straatjes zich met een dikke rook.

Brandweermannen gewond

Bij de bluswerken raakte 1 brandweerman gewond toen hij een dakpan op zijn schouder kreeg. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Een collega liep lichte brandwonden op.

Het pand zou bewoond zijn maar op het ogenblik van de brand was er niemand aanwezig.

Aanzienlijke schade

De brand brak uit op de tweede verdieping en sloeg over naar het dak. Het huis is volledig vernield. De brandweer kon wel het aanpalende pand vrijwaren van enige brandschade.

Het vuur is veroorzaakt door kortsluiting. Dat blijkt uit het onderzoek van de deskundige in opdracht van het parket.

Jan Van Maele