Nieuws

We blij­ven op en top Iepers:” Pica­nol opent opval­lend nieuw hoofdkantoor

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Weefgetouwenfabrikant Picanol heeft zijn nieuwe hoofdkantoor geopend in Ieper. Het is ook het hoofdkantoor van dochterbedrijven Psicontrol en Proferro.

De bouw van het nieuwe kantoorgebouw heeft 2,5 jaar geduurd. Het gebouw biedt plaats aan 450 medewerkers. Het is een echte eyecatcher, met een speciale vorm: de vorm van een schietspoel, verwijzend naar de geschiedenis van Picanol als weefmachinebouwer, dat intussen 88 jaar bestaat.

Lokaal verankerd

Het gebouw is opgetrokken op de bestaande bedrijfsterreinen en bestaat onder meer uit kantoren, vergaderruimtes en een auditorium. Het is een duurzaam energievriendelijk hoofdkantoor, waarmee Picanol Group bewijst dat het gaat voor een sterke verankering in Ieper.

De voorbije jaren kampt Picanol wel met veel tijdelijke werkloosheid, en het bedrijf moest ook enkele tientallen werknemers ontslaan. De vraag naar weefmachines is wereldwijd gedaald.

Premier opent gebouw

Het was premier De Wever die het nieuwe gebouw officieel mocht openen. Hij toonde zich onder de indruk van zowel de architectuur als van het wereldwijde succes van Picanol. "Picanol is een icoon van de Belgische maakindustrie," zegt De Wever. In zijn toespraak bedankte hij de groep ook om te kiezen voor eigen regio.

Bij Picanol Group werken wereldwijd 2.300 mensen. Ruim de helft daarvan is aan de slag in Ieper.

De redactie