In Menen vond de derde editie van de Triatlon Menen plaats. Na 1,9 km zwemmen, 90 km fietsen en 21 km lopen was het Sybren Baelde die de overwinning mee naar huis mocht nemen.
Pas in de afsluitende 21 kilometer lopen kon een sterke Baelde de leiderspositie overnemen van Kjell De Hertog. Baelde rende naar goud, met een voorsprong van 1 minuut 50 op Sander Heemeryck en Tom Mets, die het podium vervolledigden.
Bij de dames werd Katrien Verstuyft de overduidelijke winnaar, voor Alexandra Tondeur en Liesbeth Verbiest.
Geen Kenneth Vandendriessche
Triatleet Kenneth Vandendriessche stond niet aan de start. Hij sukkelt met een kleine blessure, en richt zijn vizier dan ook op oktober. Dan neemt hij voor het eerst deel aan de legendarische Iron Man van Hawaii.
Redactie