Nieuws

Slan­ge­tje uit Male­di­ven reist mee in valies

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een speciale verrassing deze week toen een Lokerse reiziger de valies aan het uitpakken was na een reis naar de Malediven. Een slangetje van zo'n tien centimeter was mee gereisd. SOS Reptiel in Ichtegem vangt het diertje nu op.

Het gaat om de Indiase wolfslang (Lycodon aulicus). "De slang zat verstopt tussen de kledingstukken", vertelt Mario Goes van SOS Reptiel in Ichtegem.

"Het jonge dier lijkt nog maar net uit het ei gekropen te zijn. Gelukkig overleefde het de reis van de Aziatische eilandengroep zonder verwondingen."

Niet-giftig

Wolfslangen hebben hun naam verkregen dankzij de vergrote (wolfachtige) tanden in de boven- en onderkaken. "Het is een niet-giftige genus die wijdverspreid is over Azië onder verscheidene soorten", zegt Goes.

Slang
De redactie