
Eind mei wordt de eerste editie gehouden van RSL Jazz, een nieuw jazzfestival. Een samenwerking tussen Het Comité van de Kop, Cultuurcentrum De Spil, Gent Jazz Festival en Brood, en met de steun van Stad Roeselare.
Het Comité van de Kop wil de Kop van de Vaart en Krottegem transformeren in een creatieve wijk in de stad. De vrijheid en creativiteit van jazz en het Roeselare Jazz Festival past perfect in dat plaatje. Na eerdere initiatieven zoals de uitkijkpost aan de Kop van de Vaart, urban apero’s, Day One street art-festival en de muzikale opnames van de Bunkersessies is RSL Jazz een nieuw en vooral vernieuwend concept om de buurt, stad en regio positief te stimuleren met jazzy sounds en vooral good vibes.
Het team van jazzpionier Betrand Flamang en Gent Jazz Festival begeleiden de muzikale
route van RSL Jazz. De expertise van Gent Jazz vertaalt zich in Roeselare in een uitstekende en verrassendemuziekprogrammatie, gekozen en goedgekeurd door Gent Jazz-festivaldirecteur Bertrand Flamang. RSL Jazz wordt de broedplek voor nieuwe internationale en Belgische beloftevolle bandsop de drempel van een internationale doorbraak. De artiesten die je eerst in Roeselare aan het werk ziet, bevolken de komende jaren hoogstwaarschijnlijk de hoofdpodia van de internationale jazzfestivals en –clubs.
Het festival vindt plaats op 30 en 31 mei, en heeft ondermeer Thomas Ehnco Trio, Nordman en Stéphane Galland op de affiche.