Premier De Croo haalt uit naar andere partijen op vooravond 1 mei in Blankenberge
Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
Terwijl de socialistische partijen zich op 1 mei verenigen, houden de liberalen jaarlijks op de vooravond een optocht in Blankenberge. Net als vorig jaar was eerste minister Alexander De Croo erbij. In een speech bekritiseerde hij voorstellen van andere partijen en lanceerde hij het idee om werken meer te belonen met een hoger pensioen.
Na de optocht in de stad sprak de premier de leden van Open VLD toe. “Wij willen dat er 500 euro verschil is tussen werken en niet werken”, zette hij uiteen. “Wij willen ook dat er 500 euro verschil is tussen mensen die hun ganse loopbaan gewerkt hebben tegenover mensen die een ganse loopbaan niet gewerkt hebben. Dat, beste vrienden, zou pas eerlijk zijn en daar gaan wij als partij volop voor.”
Naast de eerste minister zakte ook partijvoorzitter Tom Ongena naar Blankenberge af. Liberaal burgemeester Björn Prasse verwelkomde De Croo in de badstad en ook Brugs gemeenteraadslid Jasper Pillen was aanwezig.
Waar haalt Open VLD 500 euro?
Premier De Croo beweert dat er geen budget is voor de beloftes van andere partijen, maar pleit zelf voor honderden euro’s extra pensioen. “Dat geld is er op het gebied van de verhoging”, argumenteert hij. “Dat zorgt ervoor dat je de tweede pijler gaat uitbreiden. De tweede pijler is volledig gebaseerd op werken, waaronder gewerkte periodes en pensioenopbouw vallen. Het lijkt me de logica zelve en eerlijk dat je dat gaat vertragen voor mensen die totaal niet werken.”