Minister Annick De Ridder (N‑VA) moet uitleg geven over geheime dading met uitbater van regionale luchthavens
Minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA) moet zich in een extra zitting van de commissie verantwoorden over de geheime dading tussen de Vlaamse overheid en de uitbater van regionale luchthavens Egis. Die Franse onderneming is ook actief op de luchthaven Oostende-Brugge.
In de deal moet Egis geen 12 miljoen euro meer betalen aan de Vlaamse overheid en omgekeerd vervalt ook de 15 miljoen euro aan niet ontvangen subsidies. In het geheime document belooft minister De Ridder ook dat de luchthavens tot in 2039 subsidies blijven krijgen.
Gisteren kwam aan het licht dat de Inspectie Financiën meermaals een ongunstig advies zou hebben gegeven over de dading. De bijna voltallige oppositie eiste daarom uitleg en die komt er nu, weliswaar na de zomer, op 10 september.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?