‘Plafonds van Brugse rechtbank komen naar beneden, schimmel groeit uit de vloer’: dit is waarom magistraten actie voeren
De magistraten willen met hun actie om zaken uit te stellen een duidelijk signaal geven aan de politiek. Niet alleen wat hun pensioen betreft dus, maar ze klagen ook vooral het tekort aan budgetten aan, de onderbezetting van administratieve diensten, en de verwaarlozing van de gebouwen. Zoals het gerechtsgebouw in Brugge, dat er heel slecht aan toe is.
"Het is wachten tot er ongevallen gebeuren."

Alain Decloedt is griffier-hoofd van de rechtbank in Brugge. "Het is bij momenten gevaarlijk", zegt hij. "Plafonds die naar beneden komen, we hebben zittingszalen die de magistratuur niet meer wenst te gebruiken. Als je kijkt op de vloer komt de schimmel uit de grond. De planten groeien hier op de vensterbank. En bovenal, waar de rechtszoekenden en de advocaten hun dossier komen instuderen gaat het in de zomer boven de 50 graden. De zonwering is al jaren stuk, is uit de haak gegaan en klappert bij zware wind op de ramen. Het is wachten tot er ongevallen gebeuren."
Alain Decloedt werkt al bijna 30 jaar op de griffie van de rechtbank in Brugge, het secretariaat zeg maar. Het gebouw dateert van 1985 en heeft duidelijk z'n beste tijd gehad.
"Wat doen we? We plaatsen een kast, dat we het niet meer zien waar de schimmel uitkomt. Het behang komt van de muren. Wat doe je ermee? Je plaatst een kast. En zo is het opgelost. Maar niet echt natuurlijk."
Begrip bij advocaten

De meeste zaken zijn vanmorgen uitgesteld, maar de actie kan op begrip rekenen. Ook bij advocaten.
"De verzuchtingen, de klachten, de opmerkingen die men formuleert zijn allemaal zaken waar de advocatuur zich kan in herkennen", zegt advocaat Michiel Hoet.
"Het gebrek aan financiering, aan tijdige betaling van bekwame mensen die door justitie worden ingeschakeld, de staat van de gerechtsgebouwen, de strafuitvoering en dergelijke meer zijn bezorgdheden die wij allemaal als actoren binnen justitie delen. En dan begrijp ik ook ergens dat men zich tot dergelijke acties wendt om hopelijk, misschien resultaat te kunnen bekomen."
