Vlaams minister-president Kris Peeters en Minister Hilde Crevits gingen vanmorgen de schade opmeten in Wingene.
De schade in Wingene is erg groot. Er raakten zeven mensen gewond. Twee van hen liggen nog in het ziekenhuis. Maar liefst 2.000 woningen raakten beschadigd. Twee ervan zijn onbewoonbaar verklaard. Het gaat vooral om gaten die geslagen zijn in daken, vensters en dakgoten. Ook 200 bedrijven deelden in de klappen, waaronder 150 landbouwbedrijven. Serres zijn volledig vernield en gewassen zijn kapot. Volgens de burgemeester loopt de schade in de miljoenen euro's. De schattingscommissie gokt dat 1.500 hectare landbouwgrond vernield is.
Burgemeester Verkest deed een oproep om ook beschadigde wagens te laten vergoeden. Honderden wagens vertonen tientallen deuken in het koetswerk. "Het kan niet zijn dat enkel mensen met een omnium beroep kunnen doen op hun verzekering", aldus Verkest.
Gouverneur Carl Decaluwé doet zijn uiterste best om zoveel mogelijk zeilen te verzamelen om de kapotte daken te dichten want de civiele bescherming is ondertussen door zijn voorraad heen. Decaluwé wil nu zeilen opvorderen bij particulieren.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?