Nieuws

Over­le­den paard op Ware­gem Koer­se stierf niet aan nek­breuk: Wel­licht is hart­fa­len de oorzaak”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Dat er gisteren op Waregem Koerse twee paarden overleden zijn in eenzelfde wedstrijd is volgens de hoofddierenarts van de wedstrijd een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Uit de autopsie blijkt dat één van de paarden niet door een val, maar aan hartfalen gestorven is. "Ongevallen zijn nooit 100 procent uit te sluiten", klinkt het.

Tijdens de Prijs Baron Casier op Waregem Koerse waren er drie valpartijen. Daarbij stierven twee paarden. Volgens hoofddierenarts van Waregem Koerse Frederiek Pille is dat een spijtige samenloop van omstandigheden. "Als organisatie kan je er alles aan doen om het zo veilig mogelijk te houden en de risico's zo klein mogelijk te houden. Maar helemaal uitsluiten kan nooit. In geen enkele topsport. Een wielrenner kan in een afdaling ook volledig de bocht uitgaan en zich zeer zwaar blesseren."

Hartfalen

Dierenrechtenorganisatie GAIA liet weten dat een van de twee paarden een nekbreuk had opgelopen en daardoor gestorven was. Dat klopt volgens de hoofddierenarts niet. "Tijdens de autopsie hebben we niets van halstrauma gevonden. Daardoor vermoeden we dat het paard eerst een cardiovasculair falen heeft doorgemaakt, een hartfalen bijvoorbeeld."

Toch is zoveel ongelukkig toeval in een wedstrijd ook voor een ervaren dierenarts benauwelijk. "Dit is vrij ongezien. Laat ons hopen dat we, wat toekomstige edities betreft, gespaard blijven van zulke zwarte dagen."

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?