Nieuws

Opnieuw uit­zon­der­lijk druk­ke och­tend­spits, ook door water­over­last en bran­dend voer­tuig op pechstrook

Wateroverlast2

Al voor de tweede dag op rij is de ochtendspits in heel Vlaanderen uitzonderlijk druk. Gisteren ging de teller boven de 300 kilometer file, vandaag staat er rond 08.30 uur bijna 320 kilometer file. In West-Vlaanderen waren er vooral problemen door wateroverlast op het Ei in Kortrijk. op de E17 in Deerlijk stond dan weer een brandend voertuig op de pechstrook, wat in beide richtingen een kijkfile veroorzaakte.

"Zeer uitzonderlijk", noemt het Verkeerscentrum de 20 kilometer file die er dinsdagochtend rond 06.00 uur al stond. Een uurtje later zwol dat cijfer aan tot 150 kilometer, het gemiddelde van een normale ochtendspits.

Kletsnat herfstweer

Door het kletsnatte herfstweer zette de politie vrij vroeg de dynamische borden aan, met waarschuwingen voor aquaplaning en moeilijke rijomstandigheden. Desondanks volgde een rits botsingen en defecte voertuigen. Echt zware ongelukken bleven uit in Vlaanderen.

Wateroverlast
Nieuws

Wateroverlast op weg zorgde voor gevaarlijke situaties

Fileklepper

Behalve de traditionele flessenhalzen rond Brussel en Antwerpen, merkt het Verkeerscentrum heel wat drukte op bijvoorbeeld de E403 tussen Kortrijk en Brugge. November is traditioneel dan ook een fileklepper. Vorige maand, oktober, was de drukste maand oktober sinds het begin van de tellingen.

Ben Storme