Nieuws

Ook Win­ge­ne geeft groen licht voor fusie met Ruiselede

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Ook de gemeenteraad van Wingene heeft vandaag het licht op groen gezet voor de fusie met de gemeente Ruiselede. Net als de raadsleden van Ruiselede vorige week, gingen ze akkoord met het fusievoorstel.

Nadat de gemeenteraad van Ruiselede vorige week de plannen voor een fusie goedkeurde, deed Wingene maandagavond hetzelfde. Sinds eind 2022 bestaat de intentie tot fusie tussen de gemeentes, wat leidde tot een fusievoorstel. Nu dat plan goedgekeurd is, moet enkel nog de Vlaamse overheid haar fiat geven. Daarna kunnen de gemeentebesturen schakelen naar de effectieve uitvoering van het voorstel. 

Ruiselede gemeenteraad
Nieuws

Gemeenteraad Ruiselede keurt fusie met Wingene goed, oppositie stapt op

"Juiste weg ingeslagen"

"De goedkeuring van de fusie door onze gemeenteraad bevestigt dat we de juiste weg zijn ingeslagen. Dit is het resultaat van een zorgvuldige afweging en samenwerking tussen onze gemeenten", zegt Lieven Huys, burgemeester Wingene. 

"We kijken met optimisme en vastberadenheid naar de toekomst. We zijn ervan overtuigd dat dit fusietraject zal leiden tot een sterkere en bloeiende fusiegemeente.”

Lieven Huys, burgemeester Wingene.
Celien Tanghe

Kies West 24

Volg alles live over de Vlaamse, Federale en Europese verkiezingen op 9 juni.