Nieuws

Nieu­we cam­pus De Zan­de offi­ci­eel geo­pend in Wingene

In Wingene is vanmiddag de nieuwe campus van gemeenschapsinstelling De Zande officieel geopend in de aanwezigheid van Vlaams minister van Welzijn Jo Vandeurzen (CD&V). Er is plaats voor 36 minderjarige jongens.

De gemeenschapsinstellingen bieden plaats aan jongens en meisjes van wie de jeugdrechter oordeelt dat gesloten opvang noodzakelijk is. Dat kan zijn omdat ze een delict pleegden, in een verontrustende leefsituatie opgroeien, ernstige gedragsproblemen hebben of een combinatie daarvan.

"In totaal zijn er nu 324 plaatsen in een beveiligde setting. In 2016 wordt dit verder opgetrokken tot 344", zegt Peter Jan Bogaert, woordvoerder van Jongerenwelzijn. De nieuwe campus is volgens minister Vandeurzen een belangrijke stap in de uitbouw en versterking van de capaciteit in de jeugdhulp. "We streven naar een andere positionering voor de gemeenschapsinstellingen binnen het hulpverleningsproject van jongeren. Daarom willen we naast het aanbod en de organisatie van de instroom ook volop inzetten op een kwalitatieve uitstroom van de jongeren. In dat kader hebben wij onlangs nog 800.000 euro gemobiliseerd voor partners die mee willen werken aan die uitstroom," aldus de minister.

Er werd 12,4 miljoen euro vrijgemaakt voor het project, dat een vijftigtal extra jobs gecreëerd heeft.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?