Kwaliteitsvolle gewassen telen, maar toch besparen op energie en pesticiden. Het wordt zeker de uitdaging voor onze landbouwers voor de komende jaren.
Als belangrijke speler wil diepvriesgroentenbedrijf Ardo de telers daarbij helpen. Met het Mimosa-programma. Daarbij testen ze al enkele jaren met duurzame teeltwijzen. De eerste resultaten zijn nu voorgesteld.
Het preiveld is één van de projecten binnen het Mimosa-programma van Ardo. Daarbij telen ze groeten en kruiden met een fikse besparing op energie, water, pesticiden en bemesting. En met succes blijkbaar. Vijf jaar na de opstart slagen ze er hier in om kwalitatieve groenten te kweken met 30 procent minder inzet van middelen.
Bij het project werkt Agro uiteraard heel nauw samen met de landbouwers. Want het vraagt durf en ook een mentaliteitsverandering om op deze duurzame manier groenten te telen. Tijdens een opendeurweekend geeft Ardo de sector alvast meer duiding bij het Mimosa-project onder de noemer ‘Let’s meet in the field.’
Op termijn wil Ardo het Mimosa-programma uitbreiden naar alle meer dan 100 teelten in de acht landen waar het bedrijf actief is.