Nieuws

Meis­je met aan­ge­tast geheu­gen schrijft boek

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Yana Vanoverberghe uit Kachtem heeft een roman geschreven, een verhaal gebaseerd op wat haar is overkomen. Yana is 18 jaar, maar het mag een wonder heten, dat zij er vandaag nog is.

Zes jaar geleden werd Yana aangereden toen ze naar school fietste. Ze lag een hele tijd in coma. Met haar boek wil ze jonge slachtoffers van een verkeersongeval moed geven.

"Van mijn ongeval en alles daarvoor herinner ik me niets meer. Mijn jeugd, mijn kindertijd, niets. De meeste dingen ben ik vergeten omdat mijn kortetermijngeheugen ferm aangetast is en mijn langetermijngeheugen ook. Omdat ik niet weet hoe een normale puber zich gedraagt, heb ik gekozen voor een autobiografisch boek. Ook omdat ik er enorm veel van mezelf in kwijt kan en heel veel van mij kan afschrijven. Ik heb het ook geschreven om mensen moed te geven. Omdat ik weet dat ik niet de enige ben die iets ergs heeft meegemaakt.”

Maar het boek is geen kommer en kwel. Het is ook een romantisch verhaal met humoristische passages.

Stefaan Six

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?