Nieuws

Kuur­ne plaatst ezel op roton­de: ambas­sa­deur van onze gemeente”

Image00001

Kuurne heeft er een kunstwerk bij. Op de rotonde aan de Brugsesteenweg, de nieuwe Rijksweg en de Roeselaarsestraat, staat voortaan een houten ezel.

De ezel werd gemaakt ter gelegenheid van 900 jaar Kuurne. Jason Vandekerckhove is de kunstenaar.

Burgemeester Francis Benoit: "We wilden de ezel een vaste plek geven. Hij is mooi en kan langer meegaan dan een jaar. Hopelijk enkele jaren. We zochten een nieuwe plek. Wie Kuurne binnen rijdt , ziet nu ons symbool. Als ambassadeur van onze gemeente heet hij nu iedereen welkom. "

Image00003

De ezel kijkt richting Kortrijk, zoals de legende vertelt. De ezeltjes kwamen van Kuurne en gingen naar de markt. Getooid met groenten en belletjes wekten ze de Kortrijkzanen. Deze werden wakker en zeiden: de ezels van Kuurne zijn daar.

De redactie

Kies West 24

Volg alles live over de Vlaamse, Federale en Europese verkiezingen op 9 juni.