Nieuws

Kun­sten­fes­ti­val The Crystal Ship tovert Oos­ten­de om tot openluchtgalerie

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vandaag vindt in Oostende de apotheose en officiële opening plaats van kunstenfestival The Crystal Ship. Het festival biedt al sinds 2016 ruimte aan tientallen kunstenaars die voor muurschilderingen, sculpturen en installaties in de stad zorgen. Deze editie staat in het teken van James Ensor, die 75 jaar geleden stierf.

De 15 nationale en internationale kunstenaars die dit jaar zijn aangesteld, zijn al sinds 25 maart bezig met de creatie van zo'n 50 nieuwe werken. Daarin eren ze Ensor onder de noemer ‘Carnival of Life’. Curator Bjørn Van Poucke zocht daarvoor naar kunstenaars die een al dan niet subtiele link hebben met het werk van de schilder, waaronder Case Maclaim. Hij schilderde het zelfportret van Ensor. "Het is één van zijn laatste werken, geveild voor meer dan een miljoen. Ook het werk zelf is interessant, Ensor is de meester van de maskers", zegt Maclaim. 

"Waar het in het begin wat moeilijk was om muren te vinden, lijkt het nu wat makkelijker te gaan en zien we mensen die spontaan hun muren aanbieden voor een schilderij", zegt burgemeester Bart Tommelein.

"We zien mensen die spontaan hun muren aanbieden voor een schilderij."

Bart Tommelein, burgemeester

Het weer zat dit jaar niet echt mee. Het was haasten om op tijd klaar te zijn. Vandaag zijn de nieuwe kunstwerken helemaal af en kunnen bezoekers ze in hun volledigheid komen bewonderen. Daarvoor zijn ook wandel- en fietsplannen uitgestippeld.

Laurens De Jaegher
Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville