Nieuws

Koud­ste edi­tie ooit”: Leer­lin­gen nemen afscheid van Sint-Leo met duik in de Reitjes

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Brugge namen de laatstejaars van het Sint-Leo Hemelsdaele College afscheid van hun middelbare schooltijd met een frisse duik in de Langerei. De traditionele sprong in het water luidt het begin van hun examenperiode in. 

De zesdejaars van het Sint-Leo Hemelsdaele College in Brugge hebben maandag hun laatste lesdag gevierd met een sprong in de Reitjes, meer bepaald in de Langerei. De jaarlijkse traditie luidt symbolisch het einde van hun schooltijd in.

"Het was superleuk, heel uniek. We gaan het nooit vergeten", zegt een van de leerlingen met een brede glimlach. Ook anderen waren enthousiast, ondanks het koude water. "Een beetje fris, maar het valt mee. Echt verfrissend!"

"Een beetje fris, maar het valt mee. Echt verfrissend!"

Leerling Sint-Leo Hemelsdaele

De sprong leeft al jaren onder de leerlingen. "Na zes jaar kijk je daar echt naar uit", zegt een jongen. "Als je dat elk jaar ziet gebeuren, wil je dat zelf ook meemaken. Het eerste moment in het water is koud, maar eens je erin zit, valt het best mee."

"Koudste editie"

Niet alleen de leerlingen doken het water in. Ook enkele leerkrachten en directeur Bruno Overbergh waagden zich aan de sprong.

"Het was fris, maar zalig om dat met de leerlingen te doen", zegt leerkracht Geert Van de Voorde, voor wie het de laatste keer was. Directeur Overbergh bevestigt: "Dit was waarschijnlijk de koudste editie tot nu toe, maar het is een warme bende. Dan vergeet je snel de temperatuur."

Sprong Reien
Lana Chombaere
Celien Tanghe