Het Plan Nieuw Kortrijk schuift verkeersveiligheid als één van de topprioriteiten vooruit. Daarom maakt de stad een budget vrij om per jaar een gevaarlijk kruispunt met infrastructurele maatregelen aan te pakken.
Voor alle kruispunten op gemeentewegen werden bij de Politiezone Vlas de ongevallencijfers voor de periode 2008-2012 opgevraagd. De kruispunten van gewestwegen zijn niet in deze lijst opgenomen omdat die onder het beheer van het Vlaams Gewest vallen.
Vijf kruispunten aangepakt
Voor de 20 gevaarlijkste kruispunten werd bekeken of ze in aanmerking komen voor een heraanleg. Op basis van een analyse van selecteert het stadsbestuur volgende kruispunten voor herinrichting in de periode 2014-2018:
• Hugo Verriestlaan – Volksvertegenwoordiger de Jaegerelaan
• Izegemsestraat – Industrielaan
• Groeningelaan – Groeningepoort - Leeuw van Vlaanderenlaan
• Deerlijksestraat – Hippodroomstraat – Zandbergstraat - Vennestraat
• Hugo Verriestlaan - Lode de Boningelaan - Graaf Boudewijn IX-laan - Wandelingstraat
De geselecteerde kruispunten zijn allemaal op belangrijke fietsroutes gesitueerd. Een extra voordeel is dus dat hierdoor ook de veiligheid van de fietsers op die fietsroutes verbetert.