Politiezone Gavers zet kinderen in als ‘extra ogen op de weg’ met nieuwe verkeerscampagne
Politiezone Gavers lanceert samen met Harelbeke en Deerlijk een nieuwe verkeersveiligheidscampagne waarbij kinderen een actieve rol krijgen. Met zes ‘kijkmonsters’ willen de partners kinderen én volwassenen bewuster maken van veilig gedrag in het verkeer.
“Deze campagne wordt ondersteund door gerichte controles, want bewustmaking én handhaving gaan hand in hand.”
Wie de voorbije weken in Harelbeke of Deerlijk reed, zag op verschillende plaatsen mysterieuze ogen opduiken. Die teaseractie blijkt de start van de campagne ‘Extra ogen op de weg’, waarmee Politiezone Gavers kinderen wil betrekken bij verkeersveiligheid.
De campagne draait rond zes vriendelijke kijkmonsters, die elk een belangrijk aandachtspunt in het verkeer vertegenwoordigen: snelheid, parkeren, alcohol en drugs, gordelgebruik, afleiding door de gsm en zichtbaarheid van fietsers.
“Verkeersveiligheid begint bij goed kijken, maar vooral bij rekening houden met elkaar”, zegt waarnemend korpschef Heidi Decraene. “Met deze campagne geven we kinderen een positieve en actieve rol. Zij kunnen volwassenen herinneren aan eenvoudige keuzes die een groot verschil maken, zoals trager rijden, de gsm wegleggen of de gordel vastklikken.”
Campagne loopt het hele schooljaar
Met de start van het nieuwe schooljaar trekken politiemensen langs scholen in Harelbeke en Deerlijk om de kijkmonsters voor te stellen. Die schoolbezoeken worden gecombineerd met fietscontroles. Kinderen krijgen uitleg over de zes verkeersveiligheidsthema’s en worden uitgedaagd om zelf een ‘Superkijker’ te worden.
Volgens burgemeester van Harelbeke en voorzitter van het politiecollege Michaël Vannieuwenhuyze gaat sensibilisering hand in hand met controle. “Deze campagne wordt ondersteund door gerichte controles, want bewustmaking én handhaving gaan hand in hand.”
Ook burgemeester Louis Vanderbeken van Deerlijk benadrukt de rol van kinderen. “Hun spontane opmerkingen kunnen volwassenen bewust maken van gedrag dat vaak vanzelfsprekend lijkt. Zo maken we kinderen mee ambassadeur van veilig verkeer.”
Tijdens de Week van de Mobiliteit krijgt de campagne extra aandacht. Daarna zet Politiezone Gavers het hele schooljaar telkens één van de zes thema’s centraal.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?