Nieuws

Klei­ne dok­ters aan het werk tij­dens Ted­dy Bear Hos­pi­tal’ in Brugge

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Meer dan 130 kinderen kwamen zaterdagmorgen met hun knuffel op consultatie op de Brugse campus van de KU Leuven. Onder begeleiding van studenten geneeskunde, biomedische wetenschappen en kinesitherapie konden de kinderen tijdens ‘Teddy Bear Hospital’ in een nagebootste ziekenhuisomgeving op een speelse manier kennis maken met de medische wereld.

Het initiatief dat jaarlijks georganiseerd wordt door studenten van KU Leuven heeft een duidelijke bedoeling: de drempel naar zorgverleners en ziekenhuizen verlagen. Kinderen tussen 4 en 7 jaar konden hun favoriete knuffel onderzoeken, behandelen en weer helemaal beter maken.

Goede zaak

Ook ouders reageren enthousiast. Evy Gobeyn, mama van Alixe, vindt het een waardevolle ervaring: “Ik vind het een super initiatief dat kinderen van jongs af aan leren zorgen voor iemand anders. Ze leren hier reanimeren, kennismaken met de ambulance en vooral: niet bang zijn als het ooit echt nodig is.”

Het initiatief is ook een interessante ervaring voor geneeskundestudenten. “Binnen onze bachelor opleiding zien we nog niets rond pediatrie of neonatologie. Dit project doen we volledig op eigen initiatief en dat is enorm leerrijk”, aldus geneeskundestudent Bavo Declave.

Voor wie het vandaag miste, krijgt volgend voorjaar een nieuwe kans. Het Teddy Bear Hospital opent dan opnieuw de deuren op de KULAK-campus in Kortrijk.

Stefaan Six
Anneleen Vandamme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?