Inte­ri­eur­ke­ten CASA vraagt fail­lis­se­ment aan: deze West-Vlaam­se win­kels gaan dicht

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Interieurketen Casa heeft het faillissement aangevraagd. In onze provincie gaat het om negen winkels die dichtgaan. In oktober had het bedrijf al bescherming gevraagd tegen schuldeisers.

Het bedrijf zegt zijn schulden niet meer te kunnen betalen. Bijgevolg vragen CASA International en CASA Logistics het faillissement aan. Dat gebeurt vandaag bij de ondernemingsrechtbank van Turnhout. Het zal vervolgens aan de curator zijn om te beslissen wat gebeurt met de winkels en het personeel.

Hierdoor sluiten naast 63 winkels ook het distributiecentrum en het hoofdkantoor in Olen met een impact op 544 medewerkers in België, aldus het bedrijf in een persbericht. In onze provincie zijn er vestigingen in Brugge, Kortrijk, Roeselare, Waregem, Nieuwpoort, De Panne, Knokke-Heist en Oostende. Die winkels zijn voorlopig al gesloten. 

Casa
Nieuws

Interieurketen Casa in gerechtelijke reorganisatie met oog op doorstart

Deze West-Vlaamse winkels moeten sluiten:

Kaartje Casa

Bescherming tegen schuldeisers

Door "ongunstige ontwikkelingen in de Europese 'home & deco'-retailmarkt" diende het echter eind oktober 2024 een verzoek tot gerechtelijke reorganisatie in. Daardoor was het beschermd tegen schuldeisers. Die bescherming liep tot 12 maart. "Tijdens die beschermingsperiode werd er een schuldherschikking onderhandeld met een reeks schuldeisers, maar dat heeft helaas niet geleid tot het beoogde resultaat", aldus CASA.

Winkels buiten België

De keten is behalve in ons land ook actief in Nederland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Luxemburg, Spanje en Portugal en stelt alles samen 2.230 medewerkers tewerk. Wat zal gebeuren met de winkels buiten België hangt af van het wettelijk kader en de feitelijke situatie in die landen.

Minister van Werk Clarinval: "Regering stelt alles in het werk om werknemers te begeleiden naar een job"

De federale regering wil alles in het werk stellen om de getroffen werknemers van interieurketen CASA te begeleiden naar een nieuwe job. Dat zegt minister van Werk David Clarinval. De MR-minister zal de vakbonden uitnodigen op zijn kabinet om de outplacementmogelijkheden te bekijken, zegt hij.

Clarinval spreekt van een "zware slag voor de betrokken werknemers en hun gezinnen". De federale regering zal samen met de gewesten en de sociale partners "alles in het werk stellen om de getroffen werkenmers te begeleiden", zegt hij. Zo komen er omscholingsprogramma's en ondersteuning in hun zoektocht naar een job, belooft de minister. Hij nodigt de vakbonden binnenkort uit op zijn kabinet om de outplacementmogelijkheden te bekijken.

Volgens Clarinval benadrukt het failissement van CASA de uitdagingen waarmee de distributiecentrum kampt, zoals veranderende consumptiegewoonten en de concurrentie van webwinkels. "Het is van essentieel belang om onze ondersteuning van de Belgische ondernemingen te versterken, opdat zij zich kunnen aanpassen aan deze veranderingen en concurrentieel kunnen blijven", vindt hij.
VEF

Belga
Kate Baert