De stad Ieper wil tegen ten laatste 2025 een nieuw zwembad bouwen. Dat komt op dezelfde sportsite waar nu al een zwembad ligt.
Het huidige overdekte zwembad is verouderd. Recent nog was het enkele weken gesloten omdat er problemen waren met de chloorinstallatie.
Het nieuwe zwembad wordt een multifunctioneel complex dat vooral focust op het sportieve, aangevuld met recreatie-elementen voor het gezin. Er komt een 25m-bad aangevuld met kleinere baden. Mogelijk komt er ook een buitengedeelte. Het stadsbestuur maakt voor dit alles 14 miljoen euro vrij.
Schepen van Sport Patrick Benoot: "De exacte inplanting van het zwembad op de sportsite is nog niet bepaald, maar sowieso komt het niet op de plaats van het huidige zwembad. Op die manier kunnen we het bestaande zwembad openhouden tot de nieuwe site af is.”