Nieuws

Helaas geen podi­um­plaats voor Bel­gi­sche sla­gers op WK in Parijs

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Het heeft niet mogen zijn voor de Belgian Butcher Bulls op het wereldkampioenschap slagerij in Parijs. Het team van zes slagers, onder wie vier West-Vlamingen, behaalde geen podiumplaats. Nochtans verliep alles vlekkeloos.

Aan supporters geen gebrek op het WK in Parijs, waar de slagers in 3,5 uur een half rund, half varken, een lam en vijf kippen moeten versnijden tot kant-en-klare producten. Veertien landen nemen deel, maar het goud is uiteindelijk voor Frankrijk, Duitsland is tweede en Australië derde.

Stroompanne

Toch heeft het Belgische team genoten. "We mogen zeggen dat we een heel knap parcours hebben afgelegd. Het is de eerste keer dat we deelnemen aan deze wereldwedstrijd. We hebben alles kunnen afwerken, ondanks de stroompanne van tien minuten", vertelt Bart Maertens van slagerij Maertens in Brugge.

De redactie