Grote reddingsoperatie op zee in Nieuwpoort

Donderdagavond werd een grote reddingsoperatie opgestart voor drie kitesurfers ter hoogte van het Leopoldplein in Nieuwpoort-Bad.
Eén kiter zwom reeds geruime tijd een honderdtal meter in zee, althans volgens een telefoontje naar de hulpdiensten. Onmiddellijk werd een grote reddingsactie opgestart. Een ziekenwagen stond klaar op de wandeldijk.
De brandweer van Nieuwpoort kwam ter plaatse, alsook een duikersploeg. De Seaking helikopter van de basis Koksijde rukte uit naar de opgegeven plaats. Ook de reddingsboot de ‘Brandaris’ spoedde zich naar de plaats waar de kiter aan het zwemmen was. De brandweer van Koksijde-Oostduinkerke en de politie werden eveneens bij de reddingsactie betrokken.
Ondertussen werden nog twee kiters gesignaleerd nabij het Westerstaketsel. Omdat men dacht dat deze ook in moeilijkheden verkeerden overvloog de heli ook deze zone, maar deze kiters konden op eigen kracht het strand bereiken.
Ondertussen was een jetski van de surfclub ‘Windekind’ uitgerukt naar de kiter die nog steeds een eind in zee aan het dobberen was. Hij werd door de jetskiër opgepikt en op het strand afgezet.
De reddingoperatie werd vanop de dijk en het strand door tientallen wandelaars gevolgd.
Uiteindelijk werd de actie na één uur afgeblazen. Niemand van de drie kiters raakte gewond of moest naar het ziekenhuis.
José Tyteca