Nieuws

Geval van besmet­te­lij­ke long­tu­ber­cu­lo­se in Kortrijk

Bij de vzw Oikonde in Kortrijk, waar tijdelijk mannen en vrouwen in noodsituaties worden opgevangen, is bij één bewoner besmettelijke longtuberculose vastgesteld.

Dat nieuws wordt bevestigd door Joris Moonens, woordvoerder van het Vlaams Agentschap Zorg en Gezondheid. 'Maar paniek is zeker niet nodig. Longtuberculose komt relatief vaak voor, maar in principe is de natuurlijke weerstand voldoende om niet ziek te worden.' De bacteriën zitten in het slijm dat wordt opgehoest en die kunnen zich tijdens het hoesten verspreiden.

Alle bewoners en personeelsleden van Oikonde zullen worden getest op longtuberculose, om verspreiding van de ziekte tegen te gaan. Ze krijgen een tuberculinehuidtest. Als die positief is, volgt binnen 2 maanden nog een andere test om te kijken of er effectief van tuberculosebesmetting sprake is.

Davy Vercamer

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?