Dentergems burgemeester Koenraad Degroote: “moeilijkste moment was de steekpartij in het woonzorgcentrum”
Exact een jaar geleden kleurden de stembiljetten de politieke kaart van West-Vlaanderen opnieuw in. Vertrouwde burgemeesters kregen een verlengd mandaat en ook enkele nieuwe gezichten namen de sjerp over. Hoe gaat het twaalf maanden later met hen? Welke projecten hebben ze al gerealiseerd en waar willen ze zo snel mogelijk werk van maken? En hoe neemt jouw burgemeester even een pauze van het werk? Vijf vragen aan Koenraad Degroote (66) uit Dentergem, de langst zetelende West-Vlaamse burgemeester.
Wat was uw mooiste moment het voorbije jaar als burgemeester?
“Op privé vlak was dit het huwelijk van mijn jongste dochter. Als burgemeester was dit mijn zevende opeenvolgende eedaflegging bij de gouverneur. Hij feliciteerde mij omdat ik momenteel het recordhouderschap heb in West-Vlaanderen (Degroote is de langst zetelende burgemeester met 36 jaar dienst, red.).”
Wat was uw moeilijkste moment afgelopen jaar?
“Ongetwijfeld waren dit de gebeurtenissen op 28 februari in WZC Mariaburcht waarbij een 90-jarige bewoner drie medebewoners met een mes heeft gedood.”
Wat beschouwt u uit de voorbije twaalf maanden als uw grootste realisatie?
“Dit waren de afwerking en inhuldiging van de Kunstacademie en van de voor- en naschoolse kinderopvang.”
Welk project wilt u zo snel mogelijk gerealiseerd zien?
“Voorop staat het fietspadendossier (N305) dat reeds meer dan 50 jaar aansleept. Nu heeft bevoegd Vlaams minister De Ridder daarvoor ook middelen voorzien.”
Hoe probeert u toch te ontspannen als burgemeester?
“Dat doe ik door een wandeling te maken met ‘de buitenlopers’, door een zwempartijtje, tijd doorbrengen met de kleinkinderen, een kaartje leggen of een gezellig etentje.”
De burgemeesters hebben hun antwoorden gegeven tussen augustus en oktober. Het kan dus zijn dat bepaalde nieuwsfeiten daardoor niet vermeld worden.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?